Akasya Kültür Sanat Logo
Dinleti home stripe corner

PİNHANİ - 22.07.2017 20:30

PİNHANİ

Tarih: 22.07.2017
Saat: 20:30

BİLET SATIN AL

Pinhani grubu, 2004 yılında Zeynep Eylül Üçer ve Sinan Kaynakçı tarafından kurulduktan sonra; gitarda Akın Eldes, davulda Cem Aksel’in de katkılarıyla ilk albümleri “İnandığın Masalları” çıkardılar. Tıpkı gruplarının “gizli” anlamına gelen “Pinhan” sözcüğünden türeyen adları gibi, onlar da müzik piyasasında gizliden gizliye ilerlediler. “Kavak Yelleri” adlı televizyon dizisinin müziklerini yapmaya başladıktan sonra dinleyici kitlesini hızla artırdılar.

Farklı tarzı ve melodik yapısıyla diğer müzik gruplarından sıyrılan Pinhani, 2011 yılı içerisinde internet üzerinden “Yitirmeden”, “Değirmendeki” ve “Eylül” parçalarını dinleyicileri ile paylaştı ve büyük beğeni topladı. 2013 yılında Pinhani, grup üyelerinden Selim Aydın'ın evinde yapılan akustik konserin kayıtlarından oluşan “Canlı Yayın” albümünü çıkardı.

En son çıkardıkları Kediköy albümünde, Fransız müzisyen Calogero'nun iki şarkısının Türkçe versiyonları ve bir Rize türküsünün Pinhani'leşmiş hâli de albümün sürprizleriydi.

Sinan Kaynakçı'nın şarkıları ise yine bildiğiniz gibi, hepimizin yaşadıklarını, dertlerimizi, aşklarımızı ve kaybettiklerimizi en naif haliyle anlatmaya devam ediyor.

Akkok akis logos
Facebook Twitter Instagram Youtube