Akasya Kültür Sanat Logo
Dinleti home stripe corner

SON FECİ BİSİKLET - 23.02.2018 20:30

SON FECİ BİSİKLET

Tarih: 23.02.2018
Saat: 20:30

BİLET SATIN AL

Son Feci Bisiklet, 2017'nin sonbaharında çıkardığı yeni albümleri 'Kötü Şeyler'in turnesine devam ediyor.

2012'de Arda Kemirgent'in solo projesi iken davulcu Can Sürmen'le tanışmasıyla gruba evrilen Son Feci Bisiklet, aynı yılın sonbaharında ilk şarkısı 'Uzaydan Geldiğine Göre Yorgun Olmalısın'ı internet üzerinden paylaştı. Akabinde 2013 başında 'Son Feci EP'yi yayınlayan ikili Erkin Sağsen'in (Gitar) de katılması ile ilk konserini o sıralarda verdi. Aynı EP'nin bonus track'i olarak yayınlanan 'Bikinisinde Astronomi'nin kitlelerce sevilmesi ile birlikte ülkede duyulmaya başladı.

Sonradan gruba dahil olan Ozan Özgül (Bas Gitar) ile 2014/15 sezonundan itibaren yoğun bir konser trafiğine girdiler. Ankara'da kaydettikleri ilk albümleri 'Vesaire'yi 2015 yazında bağımsız olarak yayınladılar.

Vesaire; 'Bu Kız', 'Modern Zamanlar', 'Pazar ve Ertesi' gibi sevilen şarkıları da barındırıyordu.

2016'ya 'Sıkıntı Var single'ı ile başlayan grup aynı yılın ortasında Arda'nın askere gitmesi ile birlikte konserlerine ara verdi. Bu süreçte 'Zaman Yok' ve 'Reklamlar' isimli 2 single daha yayınladılar. 2017 ocağında kaldığı yerden devam eden dörtlü 'Teslim Tesellüm' adlı single'larını yayınladılar. Grup son 3 sezonda 30'a yakın şehirde 200'ü aşkın konser verdi, sayısız festivalde sahne aldı.

Haziran ayında Cihangir Müzik Evi Stüdyosu'nda kayıtlarına başladıkları yeni albüm 'Kötü Şeyler', 10 yeni şarkı olarak 29 Eylül'de Sony Music etiketi ile yayınlandı.

Akkok akis logos
Facebook Twitter Instagram Youtube