Akasya Kültür Sanat Logo
Tiyatro home stripe corner

JOKO’NUN DOĞUM GÜNÜ - 18.05.2018 20:30

JOKO’NUN DOĞUM GÜNÜ

Tarih: 18.05.2018
Saat: 20:30

BİLET SATIN AL

Yüksek performans gerektiren hareket tasarımı ile projection mapping birleştirerek sahnelenen, gerçeküstü bir absürd komedi2016-2017 sezonunda 7 farklı tiyatro ödül jürisinden toplam 13 dalda ödül alarak, bir sezonda en çok ödül almış olan oyun “JOKO’NUN DOĞUM GÜNÜ”

“Bir de sizleri taşımaya başladığımdan beri yere bakıyorum hep, daha önce göğe bakardım.”

Yolcu Tiyatro çağdaş sanat hayatının önde gelen isimlerinden Fransız yazar Roland TOPOR’un “Joko’nun Doğum Günü” adlı eserini yüksek performans gerektiren hareket tasarımı ile Projection Mapping teknolojisini birleştirerek sahneliyor. Sistemin insan bedenini ve aklını kontrol altına alma hırsını, ezen-ezilen ilişkisi üzerinden absürd bir anlatım biçimi ile anlatan oyun, su deposunda işçi olarak çalışan Joko’nun başından geçenleri anlatıyor. İnsanın başkalarını sırtında taşımayı kabul etmesiyle başlayan benliğini kaybetme hikayesini acı çekme ve çektirme ekseninde ortaya koyuyor.

Yazan: Roland TOPOR • Çeviren: Mine G. KIRIKKANAT Yöneten: Ersin Umut GÜLER • Oynayanlar: Tolga İSKİT, Cenk Dost VERDİ,Yasemin ERTORUN, Burak ÜZEN, Elif ARMAN, Sercan DEDE, Seyhan GÜLBAHAR, Sıla KILIÇ • Hareket Tasarımı: Selçuk GÖLDERE, Production Design, Sound Design Animasyon Post Production: Tufan DAĞTEKİN • Kostüm Tasarımı:Makbule MERCAN • Işık Tasarımı: Alev TOPAL • Sahne İllüstrasyonları: Can BADUR
 Oyun Fotoğrafları: Orhan Cem ÇETİN – Saygın SERDAROĞLU
Afiş Tasarımı: Tufan DAĞTEKİN

Akkok akis logos
Facebook Twitter Instagram Youtube