Akasya Kültür Sanat Logo
Dinleti home stripe corner
DİNLETİ
Dinleti section img
HALİL SEZAİ
HALİL SEZAİ

1979 yılında Eskişehir’de doğan Halil Sezai ilk, orta ve lise eğitimini Eskişehir’de tamamladı. 2003 yılında Ankara Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde lisans, 2015’te de Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı.
Etkinlik Detayı

PİLLİ BEBEK
PİLLİ BEBEK

1993’te Cem Kısmet (vokal, gitar) tarafından Ankara’da kurulan Pilli Bebek, ilk albümü “Uyandırmadan”ı (2000) Turgut Berkes yönetiminde 1998 - 1999 yıllarında kaydetti.
Etkinlik Detayı

YÜKSEK SADAKAT
YÜKSEK SADAKAT

Yaşama dair birçok konuyu daha önce kimsenin söylemediği gibi söyleyen, vurucu şarkı sözleri ve besteleri ile geniş bir hayran kitlesine sahip grup; müziğinde rock’ın farklı dönem ve alt türlerine ait unsurları, Türk coğrafyasına mal olmuş müzikal motiflerle birleştiriyor ve bunu yaparken rock müziğin enerjisini kaybetmemeye özen gösteriyor.
Etkinlik Detayı

MARSİS
MARSİS

2006 yılında Kadıköy'de Korhan Özyıldız ve Ceyhun Demir tarafından kurulan Marsis, 2009'da grubun da adını taşıyan ilk albümleri "Marsis"i yayınladı. 2012'de "Zamanı Geldi / Komoxtu Ora" ile dinleyici kitlesini daha da genişleten grup, 2016 yılında üçüncü albümleri "Kiana"da, Karadeniz'den vazgeçmeden başka coğrafyalara ve kültürlere de uzandı. Grup albümü, “Albümün adına Kiana dedik.
Etkinlik Detayı

GECE YOLCULARI
GECE YOLCULARI

2004 yılında başlayan müzikal serüvenleri boyunca, kendi hazırladıkları TV programlarıyla ve üniversiteler başta olmak üzere Türkiye’nin hemen hemen her yerinde verdikleri konserlerle dinleyicileriyle buluştu, etkileyici konser performansları ve repertuarları ile de en çok konuşulan müzik guruplarından biri oldu.
Etkinlik Detayı

Facebook Twitter Instagram Youtube